Jak być dobrym Product Ownerem
Za darmo!
With Membership
$7.99
Minimum paid price

Jak być dobrym Product Ownerem

O książce

Książka pokazuje i opisuje główne cechy dobrego Product Ownera.

Kim jest, jakie powienien mieć umiejętności twarde ale też miękkie. Jakie cechy go wyróżniają.

Zawiera nie tylko materiały teoretyczne, ale również wywiady z doświadczonymi Product Ownerami zajmującymi się serwisami dla klientów końcowych, ale też bezpieczeństwem czy infrastrukturą.

O autorach

Dawid Lewandowicz
Dawid Lewandowicz

Dawid posiada 15 letnie doświadczenie związane z wytwarzaniem oprogramowania. Na początku swojej kariery pracował jako anlityk, a później jako cetyfikowany kierownik projektów (Prince2 Practitioner) w jednym z najwiekszych banków w Polsce. Od 5 lat pracuje jako Agile Coach (CSP, PSPO) z zespołami developerskimi oraz infrastrukturalnymi. Wspierał przejście z tradycyjnego modelu zarządzania na podejście bardziej zwinne (scrum, kanban). Dzięki swojemu doświadczeniu posiada perpektywę tradycyjnych systemów zarządzania (waterfall) oraz opartych o podejście zwinne (agile w różnych wariacjach). Charakteryzuje się niekonwencjonalnymi pomysłami, wielokontekstową analizą prowadzącą do niestandardowych rozwiązań oraz, jak określają go współpracownicy, jest głosem rozsądku połączonym z kwestionowaniem status quo. Dawid jest również wykładowcą Technik Zwinnych na WMiI UAM, współzałożycielem największego w Polsce portalu o agile (agile247.pl) oraz prowadzi szkolenia i konsultacje w ramach 202procent.pl

Kuba Szczepanik
Kuba Szczepanik

Kuba jest konsultantem i trenerem podejścia zwinnego, specjalizującym się w temacie zwinnych transformacji dużych organizacji. Pracuje z różnorodnymi organizacjami z wielu branż, uzwinnia zespoły IT i pomaga wykorzystać zwinność w zespołach biznesowych i operacyjnych. Zainicjował wykorzystanie agile w mBanku, gdzie zajmował się wsparciem zespołów scrumowych i konsekwentnie wpływał na zmiany niezbędne na poziomie organizacji, które umożliwiły wykorzystanie korzyści płynących ze zwinnego podejścia do rozwoju produktu. Wcześniej zarządzał centrum kompetencyjnym agile w Grupie Allegro, gdzie z sukcesami wspierał transformację na Scruma w zespołach rozwijających allegro.pl i PayU. Ma doświadczenie jako Scrum Master i wcześniejsze doświadczenia w bardziej tradycyjnych rolach – szereg projektów prowadzonych w roli Project Managera i Analityka Biznesowego. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat zwinności w trakcie spotkań społeczności i jest współautorem portalu Agile247.pl i podcastu “Porządny Agile”.

Jacek Wieczorek
Jacek Wieczorek

Jestem Agile Coachem i praktykiem podejścia agile. Napisałem książkę "Labirynty Scruma" o sprawdzonych sposobach na najczęstsze pułapki w Scrumie. Przekształcam organizacje w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Dzielę się wiedzą na konferencjach, prowadzę bloga agilecoaching.pl, współtworzę portal agile247.pl. Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie 202 Procent.

Ewa Gowin
Ewa Gowin

Z projektami, produktami, zespołami i procesami jestem związana już drugą dekadę. Miałam możliwość pracować jako analityk, tester, Project i Portfolio Manager, tworząc w Allegro pierwszy dział projektowy. Później weszłam w świat Lean i Agile jako Scrum Master i Agile Coach, wspierając trasformację Allegro i PayU, szkoląc setki osób i usprawniając IT Operations z wykorzystaniem Kanbana. W ramach agile247.pl dzielę się swoim doświadczeniem, a dodatkowo krzewię wiedzę o zwinnych metodach pracy na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. W pracy interesują mnie przede wszystkim ludzie i interakcje, bo wierzę, że dla zgranego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem gorącą zwolenniczką limitowania pracy, walki z multitaskingiem i pytania „dlaczego”. I bardzo lubię wbijać szpile.

Iza Goździeniak
Iza Goździeniak

Pomagam grupie osób stać się zgranym zespołem, pracować efektywniej i dostarczać wartość swoim klientom  z wykorzystaniem Scruma, Kanbana oraz dobrych praktyk zaczerpniętych z lean i agile. Przygodę z agile’m rozpoczęłam jako Product Owner start-upowego serwisu ogłoszeniowego, kontynuowałam jako Scrum Master i Lean Agile Coach w Allegro. Od ponad 4 lat wspieram zespoły odpowiedzialne za rozwój produktów i usług, infrastruktury oraz operacyjne. Dzielę się swoimi doświadczeniami na agile247.pl.

O współpracownikach

Zuzanna Bukała
Zuzanna Bukała

Grafik

Spis treści

 • Wstęp
 • Jak być dobrym Product Ownerem?
  • Zwinne zarządzanie produktem
  • Product Owner
  • Interesariusze
  • Produkt, cele i mapa rozwoju
  • Product Backlog (rejestr produktu)
  • Ja, jako właściciel produktu
  • A jak to wygląda w praktyce?
 • Co jeszcze Product Owner powinien wiedzieć?
  • Zaangażuj swój zespół!
  • Jak się rozwijać jako Product Owner?
  • O błędach, które popełniłam jako początkujący Product Owner
  • To potrzebujemy tego Product Ownera, czy nie?
  • Dylematy w wyborze właściwego Product Ownera
 • Autorzy

60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Leanpub posiada 60-dniową gwarancję bezwarunkowego zwrotu pieniędzy na każdy zakup w dwóch prostych krokach. Zwroty obsługujemy ręcznie więc środki mogą się pojawić na twoim koncie po kilku dniach. Zobacz warunki świadczenia usług..

80% Royalties. Earn $16 on a $20 book.

We pay 80% royalties. That's not a typo: you earn $16 on a $20 sale. If we sell 5000 non-refunded copies of your book or course for $20, you'll earn $80,000.

(Yes, some authors have already earned much more than that on Leanpub.)

In fact, authors have earnedover $13 millionwriting, publishing and selling on Leanpub.

Learn more about writing on Leanpub

Free Updates. DRM Free.

If you buy a Leanpub book, you get free updates for as long as the author updates the book! Many authors use Leanpub to publish their books in-progress, while they are writing them. All readers get free updates, regardless of when they bought the book or how much they paid (including free).

Most Leanpub books are available in PDF (for computers) and EPUB (for phones, tablets, and Kindle). The formats that a book includes are shown at the top right corner of this page.

Finally, Leanpub books don't have any DRM copy-protection nonsense, so you can easily read them on any supported device.

Learn more about Leanpub's ebook formats and where to read them

Pisz i publikuj na platformie Leanpub

Authors and publishers use Leanpub to publish amazing in-progress and completed ebooks, just like this one. You can use Leanpub to write, publish and sell your book as well! Leanpub is a powerful platform for serious authors, combining a simple, elegant writing and publishing workflow with a store focused on selling in-progress ebooks. Leanpub is a magical typewriter for authors: just write in plain text, and to publish your ebook, just click a button. It really is that easy.

Przeczytaj więcej o pisaniu na platformie Leanpub