Вступ до Розробки Програмного Забезпечення
Free!
With Membership
$19.99
Suggested price

Вступ до Розробки Програмного Забезпечення

About the Book

У 2015 році я почав навчати на платних "офлайн" і онлайн ІТ-курсах (з програмування, автоматизації тестування, і т.д.). Я помітив кілька речей. По-перше, основна частина курсів на ринку, особливо безкоштовних, - були надто технічними та складними для студентів які починають свій шлях в ІТ з самого початку. По-друге, їм зазвичай складно визначитися який напрямок в ІТ обрати - менеджмент, бізнес-аналіз, дизайн, розробка, тестування, і т.д. У той час я почав подумувати про те, щоб створити курс який дасть введення в повний процес розробки програмного забезпечення і буде під силу майже для будь-кого від дітей до їхніх батьків, з єдиною передумовою - бути впевненим користувачем комп'ютера.

Ідея була в тому, щоб створити курс за допомогою якого студент зможе побудувати реальний веб-додаток з нуля. Де кожне заняття буде представляти один з етапів в повному циклі процесу розробки програмного забезпечення. Як визначає en.wikipedia.org, Розробка Програмного Забезпечення —

Це процес задумування, визначення, проектування, програмування, документування, тестування і виправлення помилок, пов'язаних зі створенням і підтримкою додатків, фреймворків або інших програмних компонентів. (Переведено з англійської)

Я почав роботу над цим курсом в 2016 році. Наступні заняття повинні були в нього увійти:

 • Процес
 • Бізнес-Аналіз
 • Дизайн
 • Розробка веб-клієнта (фронтенда)
 • Розробка веб-сервера (Бекенд)
 • Автоматизація тестування
 • Тестування
 • Розгортання Додатків ( "Deployment")

Передбачалося, що студент познайомиться з кожним етапом процесу на прикладах створення реального веб-додатка з нуля - менеджера задач. Де кожне заняття покаже як планувати, аналізувати, проектувати, розробляти і тестувати основні функції програми, а за допомогою доступних вправ студент буде практикуватися в розширенні функціональності менеджера задач за допомогою доступних рад, частих питань і відповідей.

Згодом я зрозумів, що масштаб виконуваної роботи величезний. Особливо враховуючи мою зайнятість на інших проектах. До сих пір я закінчив тільки чернетку заняття "Процес" і заняття "Розробка веб-клієнта (Фронтенд)", без вправ. Швидше за все я опублікую чернетку заняття «Процес» в якості поста в блозі. А ця книга, принаймні на початку, стане домівкою для тих матеріалів курсу, які ближче до "програмування" (зміст може змінюватися):

 • Розробка Веб-Клієнта - Фронтенд (HTML, CSS, JavaSript)
 • Практики Забезпечення Якості. Автоматизація
 • Розгортання Додатків (Deployment)
 • Розробка Веб-Сервера - Бекенд
 • Тестування

Частина книги про розробку веб-клієнта (фронтенд) вже доступна, поки що без вправ. Я планую тримати книгу завжди у вільному доступі і доступною для скачування. Але прогрес в розробці наступних занять і, нарешті, створення повного курсу, заснованого на книзі, буде залежати від пожертвувань. Чим більше я їх назбираю, тим менше часу мені потрібно буде витрачати на мої інші комерційні проекти, і віповідно буде більше часу і ресурсів для роботи над цими книгою і курсом.

 • Share this book

 • Categories

  • Computers and Programming
  • Web Development
  • JavaScript
  • Testing
  • CSS
  • HTML
 • Feedback

  Email the Author(s)

This book is a translation into Українська of Intro to Software Development which was originally written in Англійська.

About the Author

Iakiv Kramarenko
Яків Крамаренко

Людина :) Мандрівник-ентузіаст, капоейрист та інженер. Захоплюється ІТ, новими ідеями та інноваціями у сфері мобільних та інтернет технологій. Любить програмування в цілому. Поліглот-автоматизатор. Послідовник гнучких методологій розробки та практик "екстремального програмування". Тест-коуч та консультант. Автор курсів з автоматизації тестування. Докладніше в профілі Linkedin.

The Leanpub 60 Day 100% Happiness Guarantee

Within 60 days of purchase you can get a 100% refund on any Leanpub purchase, in two clicks.

See full terms

80% Royalties. Earn $16 on a $20 book.

We pay 80% royalties. That's not a typo: you earn $16 on a $20 sale. If we sell 5000 non-refunded copies of your book or course for $20, you'll earn $80,000.

(Yes, some authors have already earned much more than that on Leanpub.)

In fact, authors have earnedover $13 millionwriting, publishing and selling on Leanpub.

Learn more about writing on Leanpub

Free Updates. DRM Free.

If you buy a Leanpub book, you get free updates for as long as the author updates the book! Many authors use Leanpub to publish their books in-progress, while they are writing them. All readers get free updates, regardless of when they bought the book or how much they paid (including free).

Most Leanpub books are available in PDF (for computers) and EPUB (for phones, tablets and Kindle). The formats that a book includes are shown at the top right corner of this page.

Finally, Leanpub books don't have any DRM copy-protection nonsense, so you can easily read them on any supported device.

Learn more about Leanpub's ebook formats and where to read them

Write and Publish on Leanpub

You can use Leanpub to easily write, publish and sell in-progress and completed ebooks and online courses!

Leanpub is a powerful platform for serious authors, combining a simple, elegant writing and publishing workflow with a store focused on selling in-progress ebooks.

Leanpub is a magical typewriter for authors: just write in plain text, and to publish your ebook, just click a button. (Or, if you are producing your ebook your own way, you can even upload your own PDF and/or EPUB files and then publish with one click!) It really is that easy.

Learn more about writing on Leanpub