Mastery Model
$29.99
Minimalna cena
$29.99
Sugerowana cena

Mastery Model

Optymalna droga do osiągania mistrzostwa

O książce

Dla kogo jest Model Mastery?

Jestem głęboko przekonany, że Mastery Model jest dla każdego. Uważam, że odwalanie pracy, zamiast podejmowania starań by dostarczyć jak największą wartość, jest największym błędem większości ludzi. Zmiana tego  rozwiązałaby dosłownie większość problemów świata. Ale dosyć o utopii, podejdźmy do sprawy bardziej praktycznie.

Mastery jest dla osób, które:

 • Chcą wejść w nową branżę
 • Chcą szybciej rozwinąć się w swojej branży
 • Chcą mieć więcej równowagi w życiu
 • Chcą mieć więcej satysfakcji z pracy
 • A przede wszystkim - chcą oszczędzić czas.

Czemu chęć oszczędzenia czasu jest tak ważna? Bo możesz do tego samego dojść, czytając książki i przerabiając inne materiały. Ale mi czytanie, wprowadzanie, gromadzenie, przedstawianie ludziom na wykładach w firmie, znajomym, zakochiwanie i odkochiwanie się w pewnych technikach, dorastanie do powiedzenia, że coś jednak jest zbyt skomplikowane i filtrowanie, co w danych rzeczach działa praktycznie,  zajęło lata.

Więc tutaj przedstawiam to, czego chciałbym być nauczony kilka lat temu. Mam nadzieję, że będzie Ci służyć.

Po co i jak zebrałem Model Mastery?

Model Mastery powstał w odpowiedzi na pytanie - czy istnieje taki zestaw zachowań, strategii i perspektyw, który:

 • Pozwoli mi osiągnąć wysoki poziom kompetencji w branży wymagającej dużego wysiłku umysłowego?
 • Czy ten model może pozwolić na to, aby rozwijać się w ciągu 8 godzin pracy, bez konieczności dodatkowej pracy po pracy?
 • Czy taki model będzie powtarzalny - czyli będę mógł nauczyć go moją żonę, dzieci, znajomych?
 • Czy taki model może być uniwersalny, niezależnie od branży?
 • Czy jednocześnie praca, zamiast zabierać czas może dawać dodatkową wartość w naszym życiu?
 • Czy praca w takim modelu może dawać głęboką satysfakcję?
 • Czy da się tak pracować, utrzymując równowagę, bez zajeżdżania się?

Szukałem odpowiedzi na te pytania dla siebie, ponieważ nie wiedziałem, czy mi się uda. Byłem w miejscu, w którym efektywna praca po 8 godzinach mnie wypalała, a po pracy siłowałem się ze sobą, próbując uczyć się programowania. Takie działanie w połączeniu z pretensją do siebie, że powinienem robić więcej, pomimo że nie dosypiam, spowodowało, że stawałem się coraz bardziej rozdrażniony.

Apogeum nastąpiło, kiedy wyjechałem z moją ówczesną dziewczyną, a aktualną żoną, nad morze. Przez weekend nie można się było do mnie odezwać, bo na wszystko reagowałem nerwowo.

To był moment, po którym zdecydowałem się zainwestować w konsultacje na temat poukładania mojej pracy, rozwoju i regeneracji. Wydałem pieniądze i zacząłem wprowadzać zmiany w życie.

Im głębiej w las, tym więcej drzew - więc czytałem coraz więcej i zgłębiałem temat, szukając właśnie takiego modelu stawania się specjalistą.

Kilka lat później mogę powiedzieć, że taki model istnieje. Mało tego, że istnieje - stawiane przeze mnie wymagania wzajemnie się wspierają i uzupełniają.

To znaczy, że wraz ze wzrostem kompetencji przychodzi wzrost satysfakcji z pracy.

Aby wydajnie pracować, potrzebujemy równowagi - bo równowaga zapewnia regenerację, odpowiednią neurochemię i pozwala nam operować na wysokich obrotach.

Zadbanie o etykę i ekologię pracy wpływa na to, jaką jesteśmy osobą i ma pozytywny wpływ na nasze życie.

Osiągnięcie wysokich kompetencji daje satysfakcję z pracy i dużo autonomii w tym jak i co się robi. Masa osób zacina się dziś na robieniu czegokolwiek byle jak i narzekaniu. Zapraszam do alternatywnej ścieżki. Rób ważne rzeczy jak najlepiej i zobacz, co się stanie.

Czym jest Mastery Model?

Model Mastery to rzeczy, które wyciągnąłem z różnych źródeł i od różnych ludzi. Testowałem i odsiałem to, co było skomplikowane we wprowadzaniu lub mało efektywne. Zasada „Keep it simple” jest kluczowa.

Zostały wzorce, które w mojej ocenie są największymi dźwigniami. 

Są proste do wprowadzenia - nie wymagają wielkich, skomplikowanych planów. 

Jednocześnie nie są łatwe, bo do ich realizacji potrzeba wysiłku i konsekwentnej pracy we wdrożeniu ich w życie.

Model Mastery to wybrane techniki, strategie oraz perspektywy - bo to, jak coś rozumiemy i jaki mamy kontekst, również ma znaczenie.

Należy po prostu to wziąć i zacząć wprowadzać w życie, i to będzie działać. Jest to model skuteczny, zamiast wdrażać 10 rzeczy i marnować energię na skomplikowane planowanie, zacznij od 3, ale gwarantujących działanie.

Jak zapewne zaraz sam się przekonasz - techniki te nie są żadną magią. Pewnie zauważysz, że osoby, które wpasowują się w rolę dobrego specjalisty, mniej lub bardziej stosują wypisane tu aspekty.

60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Leanpub posiada 60-dniową gwarancję bezwarunkowego zwrotu pieniędzy na każdy zakup w dwóch prostych krokach. Zwroty obsługujemy ręcznie więc środki mogą się pojawić na twoim koncie po kilku dniach. Zobacz warunki świadczenia usług..

80% Royalties. Earn $16 on a $20 book.

We pay 80% royalties. That's not a typo: you earn $16 on a $20 sale. If we sell 5000 non-refunded copies of your book or course for $20, you'll earn $80,000.

(Yes, some authors have already earned much more than that on Leanpub.)

In fact, authors have earnedover $12 millionwriting, publishing and selling on Leanpub.

Learn more about writing on Leanpub

Free Updates. DRM Free.

If you buy a Leanpub book, you get free updates for as long as the author updates the book! Many authors use Leanpub to publish their books in-progress, while they are writing them. All readers get free updates, regardless of when they bought the book or how much they paid (including free).

Most Leanpub books are available in PDF (for computers) and EPUB (for phones, tablets, and Kindle). The formats that a book includes are shown at the top right corner of this page.

Finally, Leanpub books don't have any DRM copy-protection nonsense, so you can easily read them on any supported device.

Learn more about Leanpub's ebook formats and where to read them

Pisz i publikuj na platformie Leanpub

Authors and publishers use Leanpub to publish amazing in-progress and completed ebooks, just like this one. You can use Leanpub to write, publish and sell your book as well! Leanpub is a powerful platform for serious authors, combining a simple, elegant writing and publishing workflow with a store focused on selling in-progress ebooks. Leanpub is a magical typewriter for authors: just write in plain text, and to publish your ebook, just click a button. It really is that easy.

Przeczytaj więcej o pisaniu na platformie Leanpub