Maroka
Free!
Minimum price
$5.00
Suggested price

Maroka

Ceļojums pretī tuksnesim un tālāk

About the Book

2013. gada oktobrī kopā ar manu sievu Noru, un trīsgadīgo dēlu Oliveru, devāmies ceļojumā uz Maroku. Tā kā ierasties Marokā ar lidmašīnu nav ne romantiski, ne interesanti, nolēmām sākumā braukt uz Portugāli, un Marokai piezagties pa citiem ceļiem. Šī grāmata ir mana bloga ierakstu apkopojums. 

Kāds mans draugs skolas laikā teica, ka es rakstot "Lata romānu stilā". Nezinu vai kas ir mainījies, taču viņam par godu, šo grāmatu papildus bezmaksas variantam, ir iespējams iegādāties arī par aptuveni vienu latu. Starp bezmaksas, un lata versijām nav atšķirību. 

Foto galerija atrodama šeit: http://www.flickr.com/photos/normis/sets/72157640380323986/

About the Author

normis
normis

Es mīlu šo dažādo pasauli, tāpēc ceļošana ir mana sirdslieta. Nav tā, ka man būtu daudz brīvā laika un līdzekļu. Taču tiklīdz kāds no tiem parādās, tiek plānots ceļojums. Esmu pabijis četrdesmit valstīs, un pēdējos gadus ceļoju kopā ne tikai ar sievu, bet nu jau arī ar dēlu. 

Table of Contents

  • 1 Pretī Āfrikai
  • 2 Pirmie iespaidi Marokā
  • 3 Feza
  • 4 Uz tuksnesi
  • 5 Kāpās
  • 6 Genocīds un atvadas

The Leanpub 45-day 100% Happiness Guarantee

Within 45 days of purchase you can get a 100% refund on any Leanpub purchase, in two clicks.

See full terms

Do Well. Do Good.

Authors have earned$10,878,918writing, publishing and selling on Leanpub, earning 80% royalties while saving up to 25 million pounds of CO2 and up to 46,000 trees.

Learn more about writing on Leanpub

Free Updates. DRM Free.

If you buy a Leanpub book, you get free updates for as long as the author updates the book! Many authors use Leanpub to publish their books in-progress, while they are writing them. All readers get free updates, regardless of when they bought the book or how much they paid (including free).

Most Leanpub books are available in PDF (for computers), EPUB (for phones and tablets) and MOBI (for Kindle). The formats that a book includes are shown at the top right corner of this page.

Finally, Leanpub books don't have any DRM copy-protection nonsense, so you can easily read them on any supported device.

Learn more about Leanpub's ebook formats and where to read them

Write and Publish on Leanpub

You can use Leanpub to easily write, publish and sell in-progress and completed ebooks and online courses!

Leanpub is a powerful platform for serious authors, combining a simple, elegant writing and publishing workflow with a store focused on selling in-progress ebooks.

Leanpub is a magical typewriter for authors: just write in plain text, and to publish your ebook, just click a button. (Or, if you are producing your ebook your own way, you can even upload your own PDF, EPUB and/or MOBI files and then publish with one click!) It really is that easy.

Learn more about writing on Leanpub