Złe testy, dobre… by Tomek Kaczanowski [Leanpub PDF/iPad/Kindle]
Złe testy, dobre testy
Złe testy, dobre testy
Free!
Minimum
$3.00
Suggested
Złe testy, dobre testy

Ostatnia aktualizacja 2015-11-23

About the Book

Oczekują od nas, że będziemy pisać automatyczne testy. I słusznie.

Niestety nie wszystkie testy, które piszemy są wystarczająco dobrze... Liczne przykłady z tej książki pomogą Ci pisać testy silniejsze, czytelniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Dowiesz się z niej o prawdziwych problemach związanych z pisaniem testów i poznasz sposoby na ich przezwyciężenie.

Celem tej książki jest nauczenie Cię pisania testów w taki sposób, żeby włożony w nie wysiłek opłacił się!

Więcej o moich książkach możesz przeczytać na http://practicalunittesting.com

This book is a translation into Polish of Bad Tests, Good Tests which was originally written in English.

About the Author

Tomek Kaczanowski
Tomek Kaczanowski

Tomek Kaczanowski na co dzień pracuje jako programista i lider zespołu. Interesuje go wysokiej jakości kod, testy i automatyzacja (a najchętniej wszystkie trzy naraz). Odkąd zorientował się, że nie potrafi poprawnie napisać nawet linijki kodu, rzucił się na testy upatrując w nich nadziei i wybawienia. Stuprocentowe wybawienie nie nastąpiło, ale przynajmniej jest w{nbsp}stanie znaleźć sporo błędów nim trafią na produkcję, a to już coś! Jego uzależnienie od pisania testów przejawia się w postaci silnej alergii na widok pustego katalogu src/test/java.

Tomek wierzy, że poprawiając kod poprawia świat (przynajmniej odrobinę). Ku jego rozczarowaniu, świat wydaje się nie zwracać na to żadnej uwagi.

Oprócz umiejętności programowania Tomek posiada też pewne tzw. umiejętności miękkie, co w połączeniu z wysokim mniemaniem o sobie pozwala mu występować na konferencjach, pisać artykuły (ba, nawet książki!), i zgrywać mentora wobec młodszych kolegów po fachu. Słowem, pouczać innych na różne sposoby. Oczywiście wszystko z pięknych, altruistycznych pobudek! Tomek przekonany jest bowiem, że zły kod wraca do autora niczym zdradziecki bumerang, by w najmniej spodziewanym momencie huknąć go znienacka w głowę. Uważa więc za swój obowiązek ostrzegać innych przed tym okropnym niebezpieczeństwem.

Pomimo tych wszystkich dziwactw, Tomek jest w sumie dość normalną osobą: mężem, ojcem trójki dzieci i właścicielem kota.

About the Contributors

The Leanpub Unconditional, No Risk, 100% Happiness Guarantee

Within 45 days of purchase you can get a 100% refund on any Leanpub purchase, in two clicks. We process the refunds manually, so they may take a few days to show up. See full terms.

Write and Publish on Leanpub

Authors and publishers use Leanpub to publish amazing in-progress and completed ebooks, just like this one. You can use Leanpub to write, publish and sell your book as well! Leanpub is a powerful platform for serious authors, combining a simple, elegant writing and publishing workflow with a store focused on selling in-progress ebooks. Leanpub is a magical typewriter for authors: just write in plain text, and to publish your ebook, just click a button. It really is that easy.

Learn more about writing on Leanpub