Jak być dobrym Product Ownerem
Jak być dobrym Product Ownerem
Za darmo!
Minimalna cena
$0.00
Sugerowana cena
Jak być dobrym Product Ownerem

Ta książka jest w 100% ukończona

Ukończono 2016-12-21

O książce

Książka pokazuje i opisuje główne cechy dobrego Product Ownera.

Kim jest, jakie powienien mieć umiejętności twarde ale też miękkie. Jakie cechy go wyróżniają.

Zawiera nie tylko materiały teoretyczne, ale również wywiady z doświadczonymi Product Ownerami zajmującymi się serwisami dla klientów końcowych, ale też bezpieczeństwem czy infrastrukturą.

O autorach

Dawid Lewandowicz
Dawid Lewandowicz

Dawid posiada 15 letnie doświadczenie związane z wytwarzaniem oprogramowania. Na początku swojej kariery pracował jako anlityk, a później jako cetyfikowany kierownik projektów (Prince2 Practitioner) w jednym z najwiekszych banków w Polsce. Od 5 lat pracuje jako Agile Coach (CSP, PSPO) z zespołami developerskimi oraz infrastrukturalnymi. Wspierał przejście z tradycyjnego modelu zarządzania na podejście bardziej zwinne (scrum, kanban). Dzięki swojemu doświadczeniu posiada perpektywę tradycyjnych systemów zarządzania (waterfall) oraz opartych o podejście zwinne (agile w różnych wariacjach). Charakteryzuje się niekonwencjonalnymi pomysłami, wielokontekstową analizą prowadzącą do niestandardowych rozwiązań oraz, jak określają go współpracownicy, jest głosem rozsądku połączonym z kwestionowaniem status quo. Dawid jest również wykładowcą Technik Zwinnych na WMiI UAM, współzałożycielem największego w Polsce portalu o agile (agile247.pl) oraz prowadzi szkolenia i konsultacje w ramach 202procent.pl

Kuba Szczepanik
Kuba Szczepanik

Kuba wspiera wykorzystanie agile w mBanku, zajmuje się wsparciem zespołów i konsekwentnie wpływa na zmiany niezbędne na poziomie organizacji, które umożliwiają wykorzystanie korzyści płynących ze zwinnego podejścia do rozwoju produktu. Wcześniej zarządzał centrum kompetencyjnym agile w Grupie Allegro, gdzie z sukcesami wspierał transformację na Scruma w zespołach rozwijających allegro.pl, agito.pl i payu.pl oraz zespoły kanbanowe zajmujące się utrzymaniem infrastruktury. Ma doświadczenie jako Scrum Master i certyfikował się w tej roli po ukończeniu szkolenia z jednym z twórców Scruma. Ma też wcześniejsze doświadczenia w bardziej tradycyjnych rolach – szereg projektów prowadzonych w roli Project Managera i Analityka Biznesowego. Fascynuje go zmiana, jaka następuje w organizacjach, które zastosowały agile.

Jacek Wieczorek
Jacek Wieczorek

Jestem Agile Coachem i praktykiem podejścia agile. Napisałem książkę "Labirynty Scruma" o sprawdzonych sposobach na najczęstsze pułapki w Scrumie. Przekształcam organizacje w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Dzielę się wiedzą na konferencjach, prowadzę bloga agilecoaching.pl, współtworzę portal agile247.pl. Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie 202 Procent.

Ewa Gowin
Ewa Gowin

Z projektami, produktami, zespołami i procesami jestem związana już drugą dekadę. Miałam możliwość pracować jako analityk, tester, Project i Portfolio Manager, tworząc w Allegro pierwszy dział projektowy. Później weszłam w świat Lean i Agile jako Scrum Master i Agile Coach, wspierając trasformację Allegro i PayU, szkoląc setki osób i usprawniając IT Operations z wykorzystaniem Kanbana. W ramach agile247.pl dzielę się swoim doświadczeniem, a dodatkowo krzewię wiedzę o zwinnych metodach pracy na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. W pracy interesują mnie przede wszystkim ludzie i interakcje, bo wierzę, że dla zgranego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem gorącą zwolenniczką limitowania pracy, walki z multitaskingiem i pytania „dlaczego”. I bardzo lubię wbijać szpile.

Iza Goździeniak
Iza Goździeniak

Pomagam grupie osób stać się zgranym zespołem, pracować efektywniej i dostarczać wartość swoim klientom  z wykorzystaniem Scruma, Kanbana oraz dobrych praktyk zaczerpniętych z lean i agile. Przygodę z agile’m rozpoczęłam jako Product Owner start-upowego serwisu ogłoszeniowego, kontynuowałam jako Scrum Master i Lean Agile Coach w Allegro. Od ponad 4 lat wspieram zespoły odpowiedzialne za rozwój produktów i usług, infrastruktury oraz operacyjne. Dzielę się swoimi doświadczeniami na agile247.pl.

O współpracownikach

Zuzanna Bukała
Zuzanna Bukała

Grafik

Table of Contents

 • Wstęp
 • Jak być dobrym Product Ownerem?
  • Zwinne zarządzanie produktem
  • Product Owner
  • Interesariusze
  • Produkt, cele i mapa rozwoju
  • Product Backlog (rejestr produktu)
  • Ja, jako właściciel produktu
  • A jak to wygląda w praktyce?
 • Co jeszcze Product Owner powinien wiedzieć?
  • Zaangażuj swój zespół!
  • Jak się rozwijać jako Product Owner?
  • O błędach, które popełniłam jako początkujący Product Owner
  • To potrzebujemy tego Product Ownera, czy nie?
  • Dylematy w wyborze właściwego Product Ownera
 • Autorzy

45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Leanpub posiada 45-dniową gwarancję bezwarunkowego zwrotu pieniędzy na każdy zakup w dwóch prostych krokach. Zwroty obsługujemy ręcznie więc środki mogą się pojawić na twoim koncie po kilku dniach. Zobacz warunki świadczenia usług..

Pisz i publikuj na platformie Leanpub

Authors and publishers use Leanpub to publish amazing in-progress and completed ebooks, just like this one. You can use Leanpub to write, publish and sell your book as well! Leanpub is a powerful platform for serious authors, combining a simple, elegant writing and publishing workflow with a store focused on selling in-progress ebooks. Leanpub is a magical typewriter for authors: just write in plain text, and to publish your ebook, just click a button. It really is that easy.

Przeczytaj więcej o pisaniu na platformie Leanpub